Author Archives: Marcin

Biblia

Na jutrzejszym spotkaniu zastanowimy się jaka jest rola biblii w naszym życiu a spotkanie poprowadzą Maro i Ferb. Bedzie ciekawie i interesująco. Do Zobaczenia ?


 

Historia Estery

Ostatnie spotkanie, które odbyło się 6 maja poprowadzili Kuba z Tomkiem.
Mieliśmy okazje pośpiewać z naszym młodzieżówkowym zespołem. Pomiędzy piosenkami chłopaki podzielili się z nami swoimi przeżyciami. Zachęcali do przemyślenia własnego zachowania, nad tym co sobą reprezentujemy i czy swoim życiem wskazujemy na Boga, jak i tym żeby poświęcać Bogu dużo czasu, bo kiedy nie jesteśmy blisko Niego, szatanowi jest nas łatwiej zwieść. Potem podzielono nas na grupki. Naszym zadaniem było przygotowanie scenki. Każda grupa zaprezentowała na „scenie” wybrany fragment, dało nam to okazje do poznania całej historii Estery w ciągu kilkunastu/kilkudziesięciu minut. W grupkach rownież dyskutowaliśmy o głównych bohaterach, analizując ich zachowania, które moglibyśmy naśladować i wprowadzić w swoje życie.

Razem z moją grupką powiedzieliśmy sobie o dwóch postaciach:
–> Mordocheuszu- który był przykładem oddania Bogu – nie pokłonił się Hamanowi, był wierny i nikomu innemu, poza Ojcem w niebie, nie chciał się kłaniać.
–> Estera – była odważna, mimo praw jakie obowiązywały postanowiła zaryzykować nawet własne życie i wejść na dziedziniec, co mogło grozić jej śmiercią. Postanowiła zawalczyć o swój lud, wziąć sprawy w swoje ręce i działać. Nie czekała na owacje, ani nie patrzyła na innych. Pościła i modliła się. I udało jej się, wymagało to jej poświęcenia ale ocaliła cały lud żydowski.

Czy my też jesteśmy tak oddani Bogu? Czy kiedy zdarza się okazja, kiedy możemy się do Niego przyznać, wychodzimy na pierwszy szereg i robimy to (nie patrząc na konsekwencje)?? Czy jesteśmy choć trochę podobni do bohaterów księgi Estery??

Zachęcam do przemyślenia i uczenia się wierności i oddania ? Nie bójmy się przyznawać do naszego stwórcy!! To nie wstyd! To zaszczyt należeć do Niego!!

Monia W.


 

Dobroczynność

Uwaga!!
Już w tę sobotę na spotkaniu będziemy mieli okazje więcej pośpiewać a także posłuchać i podyskutować na temat dobroczynności, spotkanie poprowadzą Arek, Jonny i Paulon

Zapraszamy 🙂

„Ale nie zapominajcie o dobroczynności i wspólnocie, gdyż Bóg ma w takich ofiarach upodobanie.”
‭‭List do Hebrajczyków‬ ‭13:16


Read More

Fundament

Siemka. Ostatnio na pierwszej godzince mieliśmy Paulona który prowadził uwielbienie. Śpiew był przeplatany komentarzami, nie obeszło się bez propozycji. Na drugiej godzince puszczaliśmy mikro studium w formie filmu. Można się było dowiedzieć trochę o Ameryce i o życiowych fundamentach (religia i moralność). Kiedy podejmujemy decyzje lub stawiamy sobie jakieś cele/ postanowienia, też powinnismy je opierać na tych dwóch fundamentach: czy jest to moralne i czy może się to podobać Bogu. Jonny wszystko podsumował a Na koniec niestety nie było ciasta ale i tak cosi było podziałane ?

„Mały”

Coś o planowaniu, coś o celach…

Jak wiecie, jutro są skoki. Jeśli jednak nie planujecie się na nie wybrać, to zapraszamy na nasze cotygodniowe spotkanie. Może nie będzie tam Kamila Stocha, czy Piotra Żyły, ale na pewno będzie również odlotowo!
Mło przygotowane jest przez Paulona który poprowadzi nas w śpiewie oraz Johnego, Małego i Ferba. Żeby nie zdradzać zbyt wiele szczegółów, to dodamy tylko, że będzie trochę o planowaniu i o celach…
Kto chce się przekonać, zapraszamy!