Author Archives: pawel

Mazury !

Uwaga, Uwaga !

Spotkanie organizacyjne odnośnie wyjazdu na mazury odbędzie się w najbliższy wtorek tj. 01.08.2017 o godz. 18:30 w kościele, w salce na górze.

Zapisy na Mazury

Oficjalnie zapisy na mazury zakończyły się ale jeżeli nie zdążyłes na czas się zapisać a wybierasz się na mazury to proszę zapisz się. Ułatwi to bardzo w organizacji(np podział grupek)

Link w ramach przypomnienia to:

bastek1.unixstorm.org/mazury

Pozdro!

Pomyślcie więc o Tym..

W tę sobotę spotkanie będzie nawiązywać do tematyki spotkania z listu do Hebrajczyków,
które było jakiś czas temu. Weźcie ze sobą biblię i zapraszamy!

A po spotkaniu jeśli będzie pogoda chcemy zogniskować pod buke.
Więcej info na mło.

Wdzięczność

Jutrzejsze spotkanie poprowadzi Piotrek Cholewa, zajmie się tematem wdzięczności, natomiast pierwsza godzinkę poprowadzi Paweł z Piotrkiem, o Bożym dziele w naszym życiu.
Zapraszamy!!

P.S. Po spotkaniu oglądamy filma

Naśladowcy Jezusa

„Wy jesteście solą ziemi; lecz jeśli sól zwietrzeje, czym posolą? Na nic się już nie przyda, tylko na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi.
Wy jesteście światłością świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze.” (Mt 5;13-14)

Na najbliższym spotkaniu, wspólnie z Darkiem i Sławkiem, przyjrzymy się wpływowi naśladowców Jezusa na świat.

Zapraszamy wszystkich i do zobaczenia!!

Podejmowanie decyzji

Witajcie!
W tę sobotę odbędzie się… mło.
Szykuje się trochę (więcej niż zawsze) śpiewu oraz kilka przemyśleń na temat podejmowania decyzji. Bedzie czas na dyskusję w grupkach i na forum.
Jednym słowem: zapraszamy!


 

Przemijanie


W sobotę 25.02.2017 spotkanie rozpoczął Basto. Zaśpiewaliśmy jedną piosenkę i wysłuchaliśmy świadectwa człowieka, który miał bardzo trudne dzieciństwo. Następnie podzieliliśmy się na grupki. Mieliśmy w nich zastanowić się, w jaki sposób Jezus służył innym ludziom wokół siebie, a później dzieliliśmy się naszymi przemyśleniami na forum. Po przeanalizowaniu naszych wypowiedzi słuchaliśmy dalszego fragmentu nagrania, które działo się już po nawróceniu tego człowieka. Mówił nam, że kiedy służył robił to z wielkim zaangażowaniem i chęcią, wiedząc, że Bóg mu zapłaci. Między pierwszą a drugą godzinką była krótka przerwa. Drugą część poprowadził Offca, który mówił na temat przemijania. Na początek wysłuchaliśmy piosenki pt. „Bieg lat”. W czasie wykładu czytaliśmy kilka różnych fragmentów z Biblii na temat przemijania, (np. że człowiek jest jak trawa). W trakcie tej części spotkania słuchaliśmy jeszcze jednej piosenki, tym razem od Tomka Żółtko. Na koniec było też mówione na temat Boga jako cudownego stworzyciela, który wszystko idealnie zaplanował.
Po oficjalnej części spotkania oczywiście był czas na karteczkowanie oraz ciasto i rozmowy.

Czy ja biegnę?


Spotkanie zaczęliśmy od czytania historii prześladowanych chrześcijan (nawróconych z islamu) z książki „Jestem N”. Po każdej historii zadawaliśmy sobie pytania konfrontujące nasze życie z ich życiem. Co różni nas od nich? Jakie przeciwności mają tamci chrześcijanie? Co ma wpływ na ich gorliwość? Wydaje się, że każdy niezależnie gdzie mieszka, nawet w Wiśle, będzie znosił trudy i przeciwności – „prześladowania” jeśli będzie chciał iść 100% za Jezusem.

Później mieliśmy okazję do zastanowienia się nad wersetami Hbr. 12; 1-3, które mówią o chrześcijańskim życiu jako o biegu.
Zadawaliśmy sobie pytania: co to jest bieg? Czy ja biegnę? Jak ocenić mój bieg? Jedną z myśli było: ile czasu i energii poświęcam na czytanie Biblii i modlitwę ? Przypomnieliśmy sobie to, że ważne jest się nawrócić, ale że to dopiero początek życia wiary. W tym biegu mamy myśleć, przypominać sobie o tym, jaką drogę wybrał Jezus, (przez cierpienie do radości) ile wycierpiał i to będzie dla nas zachęceniem do podejmowania trudu życia, podobającego się Bogu.

Esterka i Przemek